Saskia, sul on seljataga üpris edukas hooaeg – korjasid oma esimesed MK-sarja punktid. Kas see on pideva vaikse arengu tulemus või tunned, et just sel aastal tuli arenguhüpe?

See oli mu esimene hooaeg täiskasvanute klassis ja ühtlasi ka esimene hooaeg, kus ma ei sportinud enam kooli kõrvalt. Lõpetasin eelmisel kevadel Põltsamaa ühisgümnaasiumi. Enne tegin sporti ja käisin koolis ning tundsin, et kumbki ei läinud seetõttu nii hästi, kui ma oleksin tahtnud. Kuigi ma lõpetasin kooli hõbemedaliga, tundsin ise, et saanuks veelgi paremini. Aga sel hooajal oli vähem muretsemist ja seetõttu oli elu natuke lihtsam. Kiir­uisutamise tehnika õppimine võtab aega – see on väga tehniline ala.

Olen nüüd kolm aastat treeninud Saksamaal Inzelli kiiruisuakadeemias. Saksamaale minnes olid mul väga suured ootused. Ma polnud kunagi varem nii palju jääl olnud, seal olid trennid oluliselt raskemad, kui ma arvasin. Seetõttu oli alguses raske kohe suurt arenguhüpet loota. Esimesel aastal mõtlesin, et saan juba tehnikast väga hästi aru, aga alles sel hooajal mõistsin, et tegelikult nii ei olnud. Vahetasin tänavu ka uisusaapaid ja -terasid, ka need tõid kaasa muutusi. Nii et arenguhüpe on küll olnud, aga see on tingitud mitmest asjast.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega