Lastehalvatus, jäsemeid moonutav ravimatu haigus, oli 2003. Aastaks Nigeeriast vaktsineerimise abil peaaegu välja tõrjutud. Ootamatult tulid möödunud aasta alguses Nigeeria muslimi usujuhid aga välja väitega, et lastehalvatuse vaktsiin on USA ja ÜRO ühine vandenõu islamiusu vastu: vaktsiin nimelt muutvat muslimiusulised sigimisvõimetuks. Paljud ettevaatlikud nigeerlased otsustasid seepeale oma lapsi mitte vaktsineerida. Selle tulemusel hakkas lastehalvatus riigis jälle levima ja juba aastaga suurenes haigusjuhtude arv 150-ni. Peale selle tapsid hirmunud vaktsiinivastased ka mõned vaktsineerimisega tegelenud tervishoiutöötajad.

Nigeerlaste hirm kõlab jaburana – kuidas saab sellist totrust uskuda? Aga tegelikult on ka Eestisüha rohkem vaktsiinivastaseid – tõsi, siin küll ei usuta, et vaktsiinid on steriliseerivad, kuid see-eest kardetakse neist kõike muud hirmsat.

Loe edasi ühe lapsevanema põhjendust, miks ta otsustas oma last mitte vaktsineerida, mida ütleb vaktsineerimise kohta perearst ning millised on vaktsineerimisvastaste suurimad hirmud ning terviseameti kommentaaris neile.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega