Pärast 2009. aastal presidendi ametist priiks saamist tõmbus George W. Bush avalikust elust peaaegu täiesti tagasi, veetes enamiku aega oma Texase rantšos. Vähestel kordadel, kui ta oma elust on ajakirjandusele pajatanud, on ta erilise kirega rääkinud maalimishobist, mille jaoks tal nüüd aega on.

Sahtlisse maalimise asemel otsustas Bush oma pensioniea kire vilju nädalapäevad tagasi kõigi huvilistega jagada. Tema ametiaja dokumente säilitavas Dallase nn presidendi raamatukogus avati näitus Bushi maalitud maailma liidrite portreedest. „Ma usun, et kriitikud ütlevad: „Vau, George Bush on ka maalikunstnik.”,” kommenteeris USA ekspresident näituse avamise puhul telekanalile NBC antud intervjuus. „Ma loodan, et nad käsitlevad mu pilte sõpruse vaimus, milles taiesed valmisid. Ma imetlen neid inimesi kui liidreid,” märkis ta viidates näiteks Tony Blairile, Vladimir Putinile, Hamid Karzaile ja veel 27 liidrile, kelle portreid näitusel näha saab.

Edasi lugedes saab teada, milliste sõnadega kunstnikud ja kriitikud vanameistrit kostitasid ja mis on saanud häkkerist, kes esimesena Bushi maaliande paljastas.