Intriigid Euroopa tipptöökohtade jagamise üle on taas lõkkele löönud, sest laupäeval kogunevad Brüsselis EL-i liidrid, kes peaksid lõpuks määrama inimesed veel täitmata kõrgetele ametikohtadele. Mäletatavasti ei õnnestunud suve alguses EL-i juhtidel leida üksmeelt, kellest peaks saama Herman van Rompuy järglane Euroopa Ülemkogu presidendi kohal, samuti pole nimetatud EL-i välisasjade kõrge esindaja nime.

Tugev kandidaat oli Läti ekspeaminister Valdis Dombrovskis, kuid Hispaania peaminister Mariano Rajoy andis teada, et paneks tema valikule veto. Dombrovskis esines mullu sügisel veel peaministri ametis ebaõnnestunud avaldusega, kus näis toetavat Kataloonia iseseisvust. Seetõttu püsis kompromissvariandina kuluaarides pikalt Eesti endise peaministri Andrus Ansipi kandidatuur van Rompuy järglasena. Kuid napilt kahe kuuga on olukord muutunud. Eesti Päevalehele teadaolevalt on Dombrovskis ja Rajoy vahepeal erimeelsused lahendanud.

Hispaania valitsus on koguni kirjalikult kinnitanud, et ei seisa kuidagi Läti ekspeaministri kui Euroopa Ülemkogu võimaliku presidendi vastu.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega