Nüüdki on teatraalsust rohkem kui euro eest. President ja kirjanik on sügavalt solvunud. Mitme jalgpallimeeskonna jagu on tagasiastumise nõudjaid. Neid on ajakirjanike, arvamusliidrite, muidugi sotside ja IRLide hulgas. Viimaseid võib mõista, sest nad on inimlikult pahased koalitsioonist väljaviskamise pärast.

Ligi seletas ETV "Ringvaates" päris hästi, millega tegu oli ja kuidas tema terviktekstist üks lause välja võeti. Ja vabandas, et ütlemine oli tõesti pisut soolane. Kuid ei, sellest ei paista piisavat! Verd ja Shakespeare'i draamat on vaja! Hüva. Võtame selle Ligi saatusliku lause ette ja vaatame, mis valesti läks. Ütles sisserännanu. Papa-Ossinovski oli ju sisserännanu. See on sula tõde ja ei mingit rahvustevahelist vaenu. Tuli Eestisse paremat elu otsima ja sai. Nüüd on lugupeetud kapitalist ja ühe erakonna suurrahastaja. Tubli ja ei midagi solvavat. Ütles sisserännanu poeg. Jälle tõsi ja fakti konstateering.

Pealegi sai poeg suurepärase hariduse, lääneliku silmaringi ja ministri koha, mida ta mujal vaevalt oleks saanud. Kus selles ütlemises solvang? On hoopis tubliduse esiletoomine. Roosa erakond. Noh, sotsiaaldemokraadid on kõikjal Euroopas kirjas pisut roosadena, mitte punastena. Ajavad vasakpoolset poliitikat, tõstavad makse selleks, et eelarves oleks raha sotsiaalsete hüvede jagamiseks. Lubavad neid hüvesid vägagi lahkelt ja igal pool teades, et raha pole. Ligi kasutas kujundlikku määrangut, mis on võrreldes kommunistidega lugupidav, mitte solvav. Meiegi sotsid hoolitsevad valitsuses rahva heaolu eest ehkki raha pole. Lõpuks asjalik ja kaine soovitus olla üliettevaatlik. Igaüks peab olema üliettevaatlik meie tormavas ja rabelevas ühiskonnas. Isegi tänavat ei saa mööda sebrat ületada nii, et ei oleks üliettevaatlik.

Nii, et rahu. Õigus on nendel, kes teadsid arvata, et tegu on pelgalt kahe valitsusliikme omavahelise sõnelemise ja mõõduvõtmisega. Ligi kõnepruuk on vaid krõbedam ja otsekohesem, mitte nagu omaaegsetel mõisapreilidel pühapäevases õmbluskoolis. Kus oli aga üldsus hukka mõistmas minister Ossinovskit siis, kui peaminister teatas, et eelarve on valmis ja esitatakse riigikogule.

Esitatigi, kuigi Ossinovski kuulutas valetades, et eelarve pole valmis. Miks siis solvunuid ei olnud ja umbusaldamiseks allkirju ei kogutud ja miks president valetamises sotsiaaldemokraati ei hurjutanud. Ai vai, kui kallutatud see valimiseelne poliitiline agoonia ikka võib jätkuvalt olla! Ikka Vestman ja Piibeleht ning ümberpöördult ning ajakirjandus hõõrub mõnuga käsi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid