Juuni alguses ütles peaminister Taavi Rõivas ühel järjekordselt Eesti e-edust kõneleval üritusel, et Eesti riigis on toimunud oluline digipööre: Jürgen Ligi tegi endale sel nädalal Facebooki konto. Irooniline, aga eile õhtul teatas ta mornilt, et vastuolulise Facebooki postituse pärast on Ligi otsustanud rahandusministri kohalt tagasi astuda. Ehkki Rõivas rõhutas, et tegu on Ligi isikliku otsusega, väljendasid rahandusministri sõnad ja näoilme kõike muud kui vabatahtlikkust.

„Ma ei usu, et on koalitsioonis ühtegi poliitikut, kes ei tea, mida ma öelda tahtsin ja mida ma mõtlesin. Ma ei usu. See oli ettekääne. Ma olen tülikas, see on teada, ja ma kavatsen olla veel tülikam olukorras, kus mu käed on vabad,” ütles Ligi eile õhtul ajakirjanike ees. Ligi sõnul pole küsimus isegi tema sõnade valesti mõistmises, vaid tegu on ühe mõttekatke teadlikult ekspluateerimise ja sellest kampaania tegemisega. Siiski otsustas ta valitsuse kodurahu huvides tagasi astuda.


Loe edasi, miks Ligi tagasi astus, kelle otsus see ikkagi oli, missugused emotsioonid valdasid eile õhtul Jegveni Ossinovskit, millal tuleb leida uus rahandusminister ja kuidas põhjendavad skandaali laienemist sotsiaaldemokraadid.
Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega