Aastat tagasi ei teadnud laiem üldsus temast veel midagi ega olnud eriti kuulnud ka nüüdseks kolm ja pool aastat tegutsenud ansamblist Curly Strings. Tänaseks on ansambel noppinud pea kõik aasta jooksul pakutavad muusikaauhinnad ning seda suuresti tänu bändi viiuldajast viisimeistri Eeva Talsi (26) andekusele. Ehkki ka praegu ei pruugi Eeva nimi (või nägu!) esmalt midagi öelda, muutub olukord kohe, kui ümised juurde lauluread „saada pruuniks, teiseks juuniks” või „on vaid naati, palju naati”.

Tõsi, mõnel on laul „Kauges külas” (sõnad Kristiina Ehin, viis Eeva Talsi) juba ka täiesti üle visanud. Aga Eeval endal?

„Mul ei ole,” naerab Eeva ja räägib, kuidas ta äsja kuulis telesaate grimmiruumis ühe muusiku väikest tütart pea 20 minutit sedasama naadikohta lõõritamas. Lõpuks läks ta tirtsu juurde, kiitis lauluoskust ja ajas niisama juttu, kuni oli aeg stuudiosse astuda. Alles siis saanud laps teada, et näe, see naine ongi tegelikult „see laulja”. „Kui me pärast mu etteastet uuesti kohtusime, võõrastas piiga mind väga, sest „appi, ongi tema!”. Lõpuks aga saime sõpradeks ja laulsime koos. Armas, kui hästi see laul lastele istub,” on Eeva silmanähtavalt õnnelik.