Mida te ajaloolase pilguga vaadates mõtlete praegusest tõmblemisest Kreekas ja selle ümber? Mis märk sellest saja aasta pärast ajalooraamatutesse võib olla jäänud?

Selles olukorras, et riik ei suuda oma võlgasid tasuda, pole küll midagi erilist. Neid juhuseid on olnud varemgi väga palju ja tuleb ka hiljem, niikaua, kui laenu antakse. Ajalooraamatutesse jääb nüüdne Kreeka juhus ainult siis, kui ta vallandab mingisuguse olulise protsessi, millel on laiem tähendus.

Paljud ütlevad, et sellest kriisist sündiv poliitiline kahju võib olla suuremgi kui majanduslik. Olete sellega nõus? Milliseid võimalikke järelmeid näete, kui Kreekal lastakse pankrotti minna? Kas asi võib areneda rahaliidust ja EL-ist lahkumiseni?

Ma olen nõus, et poliitiline aspekt on olulisem. Aga mis saab edasi, seda on üliraske prognoosida. Pole välistatud, et Kreeka euroalasse jäämiseks leitakse mingi ajutine lahendus, ja kõik rahuneb esialgu, aga sama hästi pole kuidagi välistatud, et asi areneb euroala lagunemiseks ja sealt edasigi.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega