Suurte juhtumite puhul, mis eeldavad head Vene eriteenistuste tundmist, on alati domineerinud üks nimi: Aleksander Toots. Nii on see olnud riigireeturite Herman Simmi, Aleksei ja Viktoria Dresseni ning Vladimir Veitmani tabamise puhul. Nüüd olite te laupäeval Aleksei Dressenit Venemaale üle andmas ja Eston Kohverit vastu võtmas. Kas see oli eelkõige teie tehtud operatsioon?

Nimedest ja sellest, kes mida tegi, siinkohal rääkida ei saa.

12. jaanuaril viidi Aleksei Dressen Tartu vanglast minema. Tagasi toodi ta sinna 15. jaanuaril. Prokuratuur väitis, et Dresseniga korraldatakse menetlustoiminguid, kuid kohe oli õhus oletus, et see oli seotud Eston Kohveri juhtumiga.

Sellel kuupäeval pole mingit seost Eston Kohveriga. Need olid tõepoolest menetlustoimingud.

Need toimingud polnud seotud sellega, et õhus oli võimalus vahetada Dressen Kohveri vastu ning selleks tuli Dressen viia kokku Vene saatkonna töötajatega?

Ei. Inimestele meeldib filme vaadata, sestap ehk ka sellised mõtted. Aga ka Dressen mõtles üle ning arvas, et teda hakatakse välja vahetama. Vanglas on tavaks, et kui inimene lahkub, siis jagab ta osa oma asju teistele. Dressen jagas ka. Pärast Tartu vanglasse naastes oli ta sunnitud need jälle kaasvangidelt kokku korjama.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega