Uus aasta algas sügava puudega last kasvatavale Hiiele (täisnimi toimetusele teada – T. J.) väga halva üllatusega. Pere rendib OÜ-st Invaru lapsele eluks vajalikke abivahendeid. Kuna lapsel on sügav puue, siis maksis riik tema potitoolide, seisulaua ja teiste vahendite rendi eest seni 90% ja pere suurema arve jäi 30 euro kanti. Ent eile sai Hiie Invarust ligi 118-eurose ehk neli korda suurema arve. Summa oli mitmekordistunud sellepärast, et soodustuse määrad on tunduvalt kahanenud: kohati on 90% soodustuse asemel ainult 20% või parimal juhul 40%. Hiie oli hämmingus: mitte ühtegi teavitust ei olnud ta hinnatõusu kohta saanud. Ja mis kõige nukram: tal lihtsalt ei ole raha arvestatust neli korda suurema arve tasumiseks.

Aga tema ei ole ainus. Samasuguseid mitmekordistunud arveid said eile paljud perekonnad. Oli neid, kelle 30-eurone arve oli kasvanud 200-euroseks, leidus ka pere, kellel senise mõnekümne euro asemel tuleb selles kuus invavahendite jaoks leida 700 eurot. Ühtegi neist peredest ei olnud hinnatõusust teavitatud.

Hea lugeja, kuidas mõjutab uus seadus sinu ja su lähedaste elu? Kui palju kasvasid kulud? Kuidas olukorraga toime tuled? Kas olid seadusemuudatusest juba varem teadlik, või tuli see sullegi üllatusena? Räägi oma elust aadressil rahvahaal@delfi.ee !