"Vabamu kõneleb nii vabaduse kaotusest kui ka selle hoidmise olulisusest. Usun, et muuseumi roll on mineviku mõtestamise kaudu kutsuda inimesi üles aktiivselt osalema tuleviku loomises. Meie soov on panna inimesed kaasa mõtlema, kuidas erinevaid vabadusi hoida ning algatada ühiskonnas tulevikku vaatavaid temaatilisi vestlusi ja diskussioone," selgitas muuseumi tegevdirektor Merilin Piipuu uut kontseptsiooni.

Kistler-Ritso perekond on muuseumi toetanud ja selle arengusse panustanud enam kui kolmteist aastat, investeerides muuseumisse ligikaudu 2,3 miljonit eurot ning perekonna eestvedamisel ehitatakse uut ekspositsiooni ka täna. Tegu on suurima eraannetusel tegutseva muuseumiga Eestis.

"Muuseumi meeskonna ja nõukogu missioon on ehitada Vabamu üles annetuste toel. Meile on oluline, et nii eestimaalased kui ka meie sõbrad mujal maailmas tunneksid, et Vabamu kuulub ühtviisi kõikidele," lisas Piipuu.

Vabamu kõneleb nii vabaduse kaotusest kui ka selle hoidmise olulisusest.

Vabamu loomiseks algatatavat ühisrahastuskampaaniat on lubanud aidata käima lükata ka Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, välisminister Marina Kaljurand, vabakonna eestkõneleja Urmo Kübar ja paljud teised.

"Mina näen Vabamut kui mõttemaailma start-upi, millel on säravate silmadega meeskond ja idee, millesse usutakse. Eesti elu edendavad erinevad vabadused nagu näiteks sõna- või ettevõtlusvabadus on selle inspireeriva algatuse nurgakiviks,” tõdes muuseumi nõukogu liige Sten Tamkivi.

2018. aastal uksed avav Vabamu on kohtumispaik noortele ja uudishimulikele täiskasvanutele, kus mõtestada ja väärtustada vabadust. Liigutavate lugude ja ühendavate aruteludega kantakse järgmistele põlvkondadele ning Eesti külalistele edasi meie lähiajalugu ja tunnetatakse vabaduse haprust.

Muuseumi juht Merilin Piipuu, Toomas Hendrik Ilves ja Sten Tamkivi pressikonverentsil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid