Poolakad hakkasidki minema, ent üks meestest pussitas Milewskit selja tagant katkise klaaspudeliga kaela. Samal ajal kui ta oma sõbra maja poole taandus ja kiirabisse üritas helistada, haarasid ründajad kõrvalasuva aia küljest lippe kaigasteks. „Ma üritasin kiirabiga rääkida, aga kaotasin nii palju verd, et nad ei saanud minust aru,” meenutas Milewski. „Siis lõi üks meestest mind kaikaga kuklasse ja ma kukkusin pikali.” Kiirabiauto vilkureid nähes lasksid ründajad jalga. Milewskile tehti haiglas 13 õmblust, tema peksjaid pole tabatud.

Halvemini läks ­Essexi tehase­töölisel Arkadiusz Jóźwikil, kes tuli 27. augusti õhtul ­Essexis Harlow’ linnas pitsarestoranist ja ajas sõbraga poola keeles juttu. Eile jõudis kohtusse Tšehhi kodaniku Zdeněk Makari mõrvajuhtum. Makari peksti reedel Londonis jalgrattaluku ja jalgadega surnuks.

Need ei ole lihtsalt õudsed üksikjuhtumid. Briti politsei teatel on riigis registreeritud vihakuritegude arv viimastel kuudel hüppeliselt suurenenud. Briti politsei peab sagenevate peksmiste, süütamiste ja tapmiste vallapäästjaks euroreferendumit.

Loe edasi homsest Eesti Päevalehest!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid