Täna tuleb Tallinnasse kiirvisiidile Euroopa Komisjoni migratsiooni ja siseasjade volinik Dimitris Avramopoulos. Eesti Päevalehele nädalavahetusel antud intervjuus lubab kreeklasest kõrge ametnik, et rände ohjeldamiseks Aafrika riikidega sõlmitavate lepingutega töötatakse edasi.

Ränderindel on tänavune aasta olnud EL-i jaoks eelmisest edukam: aasta alguses saavutatud lepped peatasid inimeste voo Türgist. Kuid muret tekitavalt jõudsalt on jätkunud rändevoog Itaaliasse. Euroopa riigi- ja valitsusjuhid on palunud Euroopa Komisjonil sõlmida illegaalsete immigrantide kiireks tagasisaatmiseks leppeid Aafrika riikidega, kuid see on väga vähe edenenud. Miks? Ja millal te saate allkirjastatud esimesed tagasivõtulepingud Aafrika riikidega, kust lähtub suurem ränne?

Kui oleme viimase aasta jooksul midagi õppinud, siis seda, et põgenikekriis ei ole katsumus ainult Euroopale, vaid kogu maailmale. Lahendused tuleb leida koostöös välispartneritega. EL-i ja Türgi avaldus on andnud konkreetseid tulemusi Türgist Kreekasse kulgeva inimvoolu drastilise vähenemisena. Need tulemused tuleb nüüd põlistada.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega