Just selline kaader kerkib silme ette, kui uue võimukoalitsiooni ja äsja ametisse astunud valitsuse peale mõelda. Keskerakonna pestud ja kammitud esindusnägude varjust on hakanud välja piiluma seni tagumistes ridades seisnud tegelased. Siiani ei läinud eriti kellelegi korda, milline seltskond soojendab riigikogu toole igaveseks ajaks opositsiooni mõistetud parteist. Keegi ei teadnud nende nimesid. Aga nüüd on nad korraga võimukoalitsiooni osa. Nüüd keeratakse prožektor neile otse näkku ja uuritakse, kellega on tegemist. Ühtäkki on ajakirjanikel neile palju küsimusi.

Repinski ja Stalnuhhin ei jää viimasteks, kelle kohta Jüri Ratase käest aru päritakse.

See on harjumatu ja võib isegi paanikat tekitada. Enamasti polegi ju tegemist valgustkartvaid toiminguid tegevate kelmidega, vaid lihtsalt inimestega, kes on harjunud elama omas mullis, väljaspool Eesti avalikkuse huviorbiiti. Keskerakonna senine juhtkond kuulutas ju partei lausa väljaspool Eesti seadusi olevaks. Aga nüüd peavad needsamad inimesed ise Eesti riigis seadusi tegema ning seetõttu oma eluviiside ja tõekspidamiste kohta aru andma. Kunagi suutis üks Keskerakonna poliitik ajakirjaniku küsimusele vastata vaid: „Ei kommentaari!” Tänapäeval jääb sellest väheks.

Muidugi ei maksa arvata, et peigmehe pereski on kõik korras, seal võib ehk kohata hoopis Põhjamaade kriminullidest pärit tegelasi, kelle laitmatu välimuse ja puhta renomee taga varjab end jõle pervert. Siiski on Jüri Ratase olukord tunduvalt keerulisem kui Margus Tsahkna või Jevgeni Ossinovski oma. Karta on, et Repinski ja Stalnuhhin ei jää viimasteks, kelle kohta tema käest aru päritakse. Ootamatul kombel võib Ratase päästeingliks osutuda Edgar Savisaar, kes jonnakalt koostööst keeldudes on teinud Keskerakonna maine parandamiseks kõige rohkem. Kujutagem ette, kui Savisaar olekski hakanud auesimeheks ja lööks praegu erakonna juhatuses aktiivselt kaasa! Õnneks on vanahärra solvunult Hundisilmale tõmbunud ja kui tal tõesti läheb korda luua kohalikeks valimisteks oma nimekiri, oleksid Ratase mured murtud. Hamelini linna rotipüüdja viiks vilepilli puhudes kõik probleemsed isikud endaga.