Lasteaiajuhina tean, kuidas toitlustamine linna lasteaedades korraldatud on. Toidupäeva hind kõigub lasteaiati 1,3 – 2,4 euro vahel ning kahekümne sendine vahe toidupäeva hinnas ei väljenda paremat toidu kvaliteeti, vaid turul olevate mõningate toitlustusfirmade pakutud hinnataset. Lasteaedade eelarved on kärbitud toimetuleku piirini ning seetõttu puuduvad spetsialistid, kes toidu kvaliteedi üle järelevalvet läbi viiksid.

Sotside mõte tasuta lasteaiatoidust on nii hea ja ilmselge, et keskerakondlik linnavalitsus asus seda veel enne valimisi kibekiiresti täide viima. Kiidan linnajuhte, kes vajaliku teoks tahavad teha. Samas oleks võinud linn ülepeakaela tegutsemise asemel spetsialistidega nõu pidada. Tasuta toidu sisseviimine võimaldaks toiduraha ühtlustamist lasteaedades ning linn saaks korraldada asjatundliku järelevalve toidu kvaliteedi tagamiseks.

Kokkuhoid mänguasjade ja remondi pealt

Kiirustamine aga paneb eriti kehva seisu lasteaiad, kus juba muretsetakse selle pärast, et toiduraha ei maksta kinni mitte lisavahenditest, vaid osaliselt lasteaedade niigi nappidest eelarvevarudest. See tähendab, et kokku tuleb hoida mänguasjade ja remondi pealt.

Tasuta tervislik toit tuleb lasteaeda kindlasti ning lisaks peab peredele soodsamaks muutuma ka kohatasu. Iga-aastane hinnatõusuralli tuleb lõpetada ehk kohatasu lahti siduda alampalgamäärast. Üks kuu kohamaksuvabastust on ka elementaarne, et pere saaks võtta puhkuse neile sobival ajal ning ei peaks maksma aja eest kui laps lasteaias ei käi. Kindlasti peab üle vaatama juba toimiva kohatasusoodustuse piirmäärad, et need üha kallinevale elule järele jõuaksid.

Tänapäeval aga päris tasuta lasteaiast rääkida tundub aastakümnete taguse nõukogude aja ihalusena. Eriti kummastav on seda kuulda reformierakonna suust.

Ükski vanem ei taha, ka tasuta, saata oma last hommikul majja, kus on külm, hallitab ja laest sajab krohvi alla.

Esiplaanile tuleb seada Tallinna lasteaedade remont. Pea pooled linna lasteaedadest on häbiväärses olukorras. Viimastel aastatel on suudetud remontida vaid paar lasteaeda ning ehitatud eurorahade ja "huvitatud" ärimeeste toel mõni uus. Praegune linna taktika on olnud terviklikelt remontidelt osalistele üleminek, mis aga kuidagi laste elu-olu lasteaias paremaks ei tee. Ilus fassaad ei muuda uueks 50 aastat vanu kütte- ja ventilatsioonisüsteeme ning avariide likvideerimine haukab laste mänguvahenditeks ning õpetajate palkadeks planeeritud raha.