Estonia ooperimaja ees üdini positiivse ja elurõõmsa Voldemar Kuslapiga kohtudes ei ütleks, et ta saab 24. septembril 80-aastaseks. Kepsaka ja rutaka sammuga tormab maestro mööda Estonia treppe, nii et meil jääb fotograafiga ainult imestada ja järele kiirustada. Milline füüsiline vorm ning väline ja sisemine sära! Selliseid elutahtest pakatavaid inimesi võiks meie seas rohkem olla.

Oma ala tõelise professionaaliga vesteldes kiirgub tema jutust, kehast, žestidest ja laulukatketest muusikat. Tema silmad lähevad muusikast põlema. Iga meenutus süütab tema mälusoppides uuesti lõkkele vägevad esitused ja suurepärased rollid. Vestleme rahvusooperi Estonia ruumides, taustaks kõlab proovisaalist kostev muusika. Juba mõnest taktist tunneb Kuslap ära, et käib uue ooperi „Pilvede värvid” proov. Peagi saab ta seda oma silmaga vaatama-kuulama minna. Enne aga tuleb uus eluaasta vastu võtta ja seda väärikalt tähistada.

Mida 80. eluaasta teile tähendab?

Ma ei mõtle selle peale. Paratamatult kaasnevad aastatega ealised iseärasused, nende eest ei ole keegi kaitstud. Samm on muutunud natuke töntsimaks ja silmanägemine samuti, aga ma ei tunne sugugi, et olen kohe 80. Tõsiselt.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega