Oma teise lapse, sel nädalal aastaseks saanud Martin Indrekuga praegu emapuhkusel oleva teleajakirjaniku Elo Mõttus-Leppiku (39) Kakumäe kodus ei näe ühtegi kartulikrõpsu- ega kommikaussi, küll aga torkab silma mitu vaagnatäit ahvatlevaid värvilisi puuvilju. Elo hindab tervislikku ja kohalikku toitu, võimalusel ostab mahekaupa ning armastab valmistada lihtsaid roogasid aedviljadest ja kalast, samuti toitvaid marjasmuutisid.

Koolist ja huviringist kella kolme ajal koju jõudnud 8-aastane tütar Liisi mängib kõigepealt väikese vennaga ja poseerib vapralt pildistamiseks. Kui hakkame ohtra koriandriga üle puistatud hartšot sööma, märgib Liisi, et talle meeldivad ka peedisupp, lillkapsas ja brokoli. Aga krõpsud, koogid, kommid, jäätis? Liisi ütleb, et koogid talle eriti ei meeldi, samuti ei olevat ta suur jäätisesõber. Küll aga armastab ta süüa puuvilju ja marju.

Elo jagab LP lugejatega tütar Liisi ja vandeadvokaadist abikaasa Indreku ühe lemmikroa, mustade ploomide ja pehmeks hautatud lambalihaga hartšo retsepti. Kitsejuustu- ja peedisnäkid on aga Elo jaoks kiire ja lihtne viis külalistele pakkuda midagi eriti maitsvat, mis sobib hästi ka veini kõrvale.