1993. aasta 26. novembri õhtune „Aktuaalne kaamera” edastas jahmatava uudise: „Kell 14 haavas Jäägrikompanii endine ülem Asso Kommer tema kinnipidamiskatsel kahte politseinikku, kui need püüdsid Tallinnas Pärnu maantee viadukti juures Kommeri autot peatada. Kommer väljus ja avas tule. Haavata said keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegevuse vastase võitluse osakonna komissar Koit Pikaro ja vaneminspektor Argo Aunapuu.”

1990-ndate alguses olid tulistamised, pättidevahelised arveteklaarimised ja tapmised sagedased. Ent selgi karmil ajal oli ennekuulmatu, et keset päeva üritati tappa kaht politseiametnikku. Sellest päevast on möödas 24 aastat. Legendaarne komissar Pikaro lahkus suuresti 26. novembri tulistamisest saadud vigastuste ja neist tingitud ränkade terviseprobleemide tõttu 1996. aastal politseist.

Aga Argo Aunapuust (48), kes oli tol saatuslikul novembripäeval 24-aastane, ei teata midagi. Kuidas ta pärast haavatasaamist edasi elas? Milliste mõtetega ta seda saatuslikku tulistamist meenutab?

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega