Üleeile Eesti Muusikaauhindade galal kolm auhinda pälvinud Miljardid tegutsevad ühiselt 2015. aastast, kuid juba aasta varem aitasid samad muusikud Marten Kuningal (32) tema teist sooloplaati salvestada. „Bändis tunneb iga liige oma osalust ja panust valminud lugudes rohkem kui sooloprojektis muusikuna kaasa lüües,” kinnitab Marten.

„Pseudoprobleem” valmis 2016. aastal Käsmu bändilaagris, kus tehti uue plaadi lugusid. „Bändiga jagame igasuguseid elu-, suhte- ja olmemuresid. Rauliga aitame teineteisel aeg-ajalt maailmast ja asjadest aru saada.Mõnikord tundub, et kujutatakse ette probleeme ja siis väiksest asjast kasvab suur.” Ta ei viita Eesti ühiskonnas konkreetsele pseudoprobleemile, ent poliitiline jagelemine näib suuremate probleemide kõrval tühisena.

Marten osales Mahavokiga Eesti Laulul ka 2010. aastal looga „Oota mind veel”, kuid see periood jooksis tal kokku superstaarisaate lõpuponnistusega ja kõik toimus justkui ühe rongi peal olles. „Meeles on vaid valge ülikond ja laval silma paistnud prožektor.”

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega