„Praegu pole muidugi 2014. aasta”, ütleb igaüks, kes oli tunnistajaks või osales sündmustes, mis veel hiljuti kandsid terrorismivastase operatsiooni (ATO) nime. Selle aasta maist algas Donbassis ametlikult ühinenud jõudude operatsioon (OOS).

Paraku ei suuda Ukraina seadusandlikud algatused sõda peatada. OOS-i staap teatab, nagu varem ATO staap, iga päev tulistamisest ja kaotustest. Rahulikemail päevil võib vaenlane avada tule 10–20 korda päevas. Kui tuleavamisi on üle 50 korra, võib juba rääkida tulevahetusest rindel.

OSCE öösel ei tööta

Harilikult käib see nii: pimeduse saabudes (sel ajal peatavad OSCE vaatlejad eesliinil oma töö) alustavad separatistid tulistamist miinipildujatest. Sageli muutub see suurtükiduelliks. Eesmärk on tuvastada ja võimaluse korral maha suruda vaenlase tulejõude. Taktikaliselt võrreldakse olukorda Donbassis sageli esimese maailmasõjaga: vastasseis kaevikutes suurtükiväe massilise kasutamise ja üksikute jalaväe väljatungidega. Ka iseloomustavad Donbassi sõjategevust diversiooni-luurerühmad, mis korraldavad reide vastase tagalas.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega