Eelmise nädala Foorumi saates teatas Mart Helme, et fertiilses eas naised saagu töötamise asemel pigem lapsi. Kuulun nende naiste hulka, keda ajab selline väide kohe karjuma. Hetkel oma viiendat last oodates võin kinnitada, et olen väga lasterikkuse poolt. Aga laste sünnitamine võtab aega umbes kümmekond tundi lapse kohta ja kindlasti mitte ei kulu sellele kogu naise fertiilne iga. 
Tunnistan, et see Helme lause on vaid üks väljakisutud lõiguke saatest, mille teema oli tegelikult rahvastikupoliitika ja meie rahvuse jätkumine. Mulle meeldib, et saates mõistsid erinevad poliitikud, et sündide arvu suurendamiseks ei piisa enam sellest, kui suurendada lasteraha või muid otseseid rahalisi toetusi. Loomulikult on tore, kui lastega pere saab raha juurde, aga olen kindel, et see ei pane ühtki naist sünnitama. Samuti ei ole meil võimalik enam toetuse teemadel tohutult kuhugi areneda. 
Foorumi saateski korrati, et sündide arv on seotud turvalise elukeskkonnaga. Sellisega, kus lapsevanemad tunnevad, et nad soovivad oma lapsi kasvatada.
Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega