Ameerika presidendid peaksid teiste riikidega tegeledes alati valima Ameerika poole. Kui Barack Obamat süüdistati (alusetult), et ta alustas oma ametiaega Lähis-Ida „vabandustuuriga”, kehtis arusaam, et välismaalaste ees vabanduse palumine oleks tõeks osutumise korral halb asi. Nüüd kritiseeritakse Donald Trumpi karmilt, et ta ei suutnud jääda omaenda luureteenistuse ja õiguskaitseorganite poolele, kui nende leiud tema sõbra, Venemaa presidendi Vladimir Putini kohta osutusid vastupidiseks sellele, mida Putin oli talle kinnitanud.

Kuigi USA presidendid ei tohiks oma riigi pärast vabandust paluda, pole põhjust, miks seda ei võiks teha professorid. Niisiis:

Kallis maailm, sugugi mitte kõik ameeriklased ei pööra välispoliitikale tähelepanu. Aga oletades, et räägin paljude nimel, siis me kahetseme väga, et tõime Trumpi teile kaela. Me loodame, et usute ikka veel: Ameerika on sellest üle, ning jääte kannatlikuks, kuni see pentsik ajalooline episood möödub. Ja et kui see lõpeb, siis ühinete meiega avatud ja üheskoos toimiva, reeglitel põhineva maailmakorra taasloomisel. Paljud teist väärivad pühendusega vabandust. Siit ta tähestikulises järjekorras tuleb:

Kallis Aafrika, me palume vabandust Trumpi jaanuarikuiste rõvedate märkuste eest, mis teie riike solvasid.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega