Vanha Viertotie tänav Helsingis siugleb kitsalt kolmekorruseliste paneelmajade vahelt läbi. Kell pool kümme hommikul on kolmene kohalik vanakeste seltskond äsja uksed avanud kõrtsus võtmas oma päeva esimesest õlut. Kakssada meetrit edasi läbi vihma ja lumesupise tee koguneb Ren He nimelise Hiina restorani küljel asuvasse koolitusruumi EKRE Soome osakond.

Soome osakonna esimees Valver Kõrgemäe kätleb kõiki saabujaid ja tutvustab end. Vastutasuks küsib vastaspoole nime ja siis juurdleb – kas teab inimest või mitte. „Kõiki nimesid ja nägusid veel kokku ei vii,” ütleb ise pisut Erik Somelari meenutav Kõrgemäe.

Möödub mõni minut, kui filiaali juhatuse liige Jan Arens räägib päev varem toimunud iseseisvuspäeval toimunud rahvuslaste marsist, kus politsei konfiskeeris kolm lehvinud natsilippu. „Natsilipp ei ole Soomes keelatud,” selgitab Arens. Ta sõnul provotseeriti rongkäigul politseid meelega, sooviti näha, kas tullakse lippe ära võtma. „Kümne aasta pärast võetakse Soome lipp ka käest ära,” ütleb Arens. Taustal laulab rahustav jõulumuusika, paremat kätt Arensist on laual mandariinid, piparkoogid, kommid, kohv ja muud mõnusat.