Lydia Rahula on Tallinna 21. kooli muusikaõpetaja ja Tallinna Poistekoori asutaja ning dirigent. Lisaks on ta asutanud ja juhatanud Eesti Lastekoori ja töötanud RAM poistekoori koormeistri ning ettevalmistuskooride dirigendina. Lydia Rahula on üks pikema staažiga laulupeo dirigente, olles laulupidudel juhatanud koore alates 1987. aastast.

Gustav Ernesaksa Fondi koolimuusika arendamise stipendium anti tänavu Katrin Puurile pikaaegse töö eest suursündmuste korraldamise ja eestvedamise eest. Katrin Puur on töötanud Eesti Segakooride Liidu tegevsekretärina. Samuti tegutses ta tänavu Tallinnas toimunud rahvusvahelise koorifestivali EUROPA CANTAT 2018 kontsertprogrammi juhina.

Gustav Ernesaksa Fondi õppestipendiumi sai Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorimuusika magistrant Maarja Helstein.

Esimest korda antakse Eesti Meestelaulu Seltsi algatusel peapreemiaga kaasa ka Ekke Väli loodud skulptuur „Gustav“, mis on jäljend Tallinna lauluväljakul olevast Gustav Ernesaksa kujust. Skulptuuriga tunnustati ka laulu- ja tantsupidude pikaajalist peakorraldajat Ilmar Mossi ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhatajat Aet Maateed.

Gustav Ernesaksa Fond on 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Muusikaakadeemia poolt asutatud fond, mille eesmärk on väärtustada koorimuusika-alast tegevust.

Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peastipendiumi, koorimuusika arendamise stipendiumi ninn õppestipendiumi. Stipendiumite välja andmist rahastavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja Eesti Rahvuskultuuri Fond.