Selle aasta kevadeni riigikontrolöri ametit pidanud ja varem nii Tartu ülikooli kui ka Eesti maaülikooli tüürinud Alar Karis naasis aprillis Tartusse, kus asus juhtima Eesti Rahva Muuseumi. Tartus sündinud ja ka Tallinnas töötamise aegu Tartu lähistel elanud Karis täpsustab kohe sissejuhatuseks, et tegelikult pole ta kunagi Tartust ära läinudki. „Vähemalt mentaalses mõttes,” ütleb ta.

Küll aga möönab Karis, et Tallinnas või Tartus töötades ja samal ajal linnast väljas elades pole võimalik maainimeseks muutuda. Vähemalt neis ametites, mida tema on pidanud. „Maale lähen ikka puhkama. Küla- või vallaelust väga osa võtta ei jõua,” tõdeb ta.

Seetõttu on tal ka haldusreformi edasiarendusest oma arusaam. „Me peaksime tekitama kaks – või kui oleme väga tublid, siis neli – tõmbekeskust ja panema logistika paika. Kui need on paigas, siis pole mingit probleemi, kui inimene käib Tallinnas või Tartus tööl. Ta jõuab õhtuks koju, mitte nii nagu mina varem, kui jõudsin koju ainult nädalavahetuseti. Nii oleks tal mahti ka kohalikust elust osa võtta ja probleeme oleks vähem.”

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega