Levinud praktika kohaselt kaasneb arveldamiskohustus enamasti eluasemelaenu võtmisega, kui pangad nõuavad, et laenusaaja peab ka oma igapäevased arveldused, näiteks sissetuleku laekumise, pangakaardi kasutamise, püsimaksed jne, tooma üle eluaseme ostu finantseerivasse panka.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink selgitas, et vabapanganduse põhimõte tähendab, et nad ei sea eraklientidele laenu väljastamisel arveldamiskohustust meie pangas. "Oleme huvitatud, et võimalikult palju Eesti inimesi küsiks meilt laenupakkumist, kui neil on plaan soetada uus elukoht, vahetada välja auto või taotleda väikelaenu," ütles ta.

Rink lisas, et kui aastaid tagasi oli kombeks kasutada vaid ühe panga teenuseid, siis tänaseks oleme jõudnud uude reaalsusesse, kus klient valib erinevad finantsteenused kasutajamugavuse või hinnaargumendi alusel erinevatest pankadest. "Üha suuremal osal klientidel on kodulaen ühest pangast, pensionisammas teises, autoliising kolmandas ning igapäevane arveldamine neljandas. See ongi vabapangandus.“

Vabapanganduse põhimõte tähendab ka erinevate pankade ja teiste teenusepakkujate vahel senisest suuremat koostööd, mille eesmärgiks on pakkuda klientidele laiemat teenuste võrgustikku – näiteks saab Coop Panga kaardiga võtta sularaha ilma lisatasuta välja kõikidest Eestis asuvatest sularaha automaatidest ning 350 Coopi kaupluse kassast üle Eesti.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena
Sinu vihjest võib saada uudis

Olulist sündmust märgates tee pilt või video ja saada Delfisse. Vaatame vihje üle ja jagame sinu märkamist Eestiga. Saada vihje:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid