Teisipäeval juhtus riigikogus midagi, mis šokeeris isegi kogenud poliitikuid. Õiguskantsler palus võtta saadikupuutumatuse altkäemaksu vahendamises süüdistatavalt keskerakondlaselt Kalev Kallolt, aga too palus kaaslastel teda kohtupidamise eest kaitsta.

„Mina palun täna võimalust keskenduda tööle ametis, kuhu mind on valitud. Olen olnud selle protsessi keskel kahetsusväärselt juba kolm aastat ja kaheksa kuud. See on olnud pingeline aeg, mis paratamatult jätab jälje nii inimesele, tema perele kui ka tööle. Eesti inimesed on mind usaldanud riigikogu liige olema ning ma soovin, et minu kõige olulisem eesmärk oleks nende esindamine ja töötamine Eesti riigi arengu heaks,” lausus Kallo kolleegidele.

Keskerakonna ja EKRE saadikud ei andnudki puutumatuse äravõtmisele oma toetust, vaid puudusid või ei hääletanud. Kuna saadikupuutumatuse äravõtmine nõuab 51 poolthäält, oli puudumine sama hea kui vastu hääletamine. Vaid väga napilt, Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide ja Isamaa 52 häälega õnnestus Kallolt saadikupuutumatus ära võtta ja ta kohtu alla tagasi saata.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega