Toitumisnõustaja Erik Orgu (36) on kõigi tunnuste järgi enesekindel tegelane. Ja populaarne, kui hinnata üksnes selle järgi, kui sageli ta meedias figureerib. Ent millele ta üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti kandideerides siiski loodab? Ja üldse, milleks talle poliitika? Kas ta tõesti usub, et need inimesed, kes ta toitumiskavas järge ajavad, tormavad valimisjaoskonda tema toetuseks häält andma? Mina nii optimistlik ei oleks.
Need mõtted ja küsimused reastuvad peas, kui Orgut Kadrioru pargis ootan.
Ja kust ta üldse tuleb? Ses mõttes, et milline oli ta elu enne seda, kui ta toitumisnõustaja ja personaaltreenerina meediapilti ilmus?
Tundub, et ta on oma alal jube edukas, aga kättesaadavad (s.o 2017. aasta) majandusnäitajad seda ei kinnita. Kummaline.
Orgu saabub kohtumisele jalgrattaga, sportlik ratturivorm seljas. „Pärast me intervjuud lähen teen trenni. Sõidan umbes 40-kilomeetrise ringi,” selgitab ta.

Ning märgib, et ilusamate ilmadega liiklebki ta võimalikult vähe autoga, linnas liigub moodne nõustaja pigem elektrirulaga.

Märkan, et mida rohkem me intervjuu üle kokkulepitud aja venib, seda sagedamini viskab Orgu pilgu spordikellale. Iga üleminut röövib ju väärtuslikku trenniaega. Teeme siis kähku.