Maailma mastaabis võiks Tartut võtta külana, sest elanikke on seal vaid 100 000 ringis. Üheks õhtuks lisandub neile aga pea 60 000 kontserdikuulajat, kes tulevad Eesti Rahva Muuseumi (ERM) kõrvale kuulama üht maailma kuulsaimat heavy metal'i bändi Metallicat. See tähendab, et valmistuda tuleb selleks, et tavapärane elurütm lüüakse ülikoolilinnas mõneks ajaks sassi.

Tähelepanu, autojuhid!


Linna muutused on suuremas jaos liikluskorralduslikud. Tartu linnavalitsus teatab, et Kesklinnast Raadile viival Roosi tänaval on kontserdi päeval piiratud liiklemine lõigul Jänese – Muuseumi tee, kuid erand tehakse operatiivsõidukitele, kohalikele elanikele ja piirkonnas asuvatesse asutustesse siirdujatele. Pärast kontserti ehk kell 23.30 muutub liikluskorraldus Narva maanteel.

Kuigi linn ja kontserdikorraldajad soovitavad soojalt kõigil kuulajatel tulla kohale jala või rattaga, on kontserdipaiga läheduses ka parkla, kuid sinna pääseb vaid eelmüügist ostetud piletiga. Jalgrattad saab jätta valvega rattaparklasse. Kohale võib vurada ka Tartu Smart Bike'i rattaringluse rattaga, mille saab jätta Tagurpidi Maja parklasse.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega