Moskva kõige massilisemate meeleavalduste taustal toimusid 8. septembril Venemaal regionaalvalimised. Seejuures oli sel suurem tähtsus Peterburis, kus elanikud ei valinud mitte ainult kohalike esinduskogude liikmeid, vaid ka kuberneri. Just seetõttu otsustas vene Delfi sõita mitte Moskvasse, kus valiti linnaduumat, mis tegelikult otsustab vähe, vaid Peterburi.

Loomulikult saatis toimetus enne lähetust Peterburi kõigile kolmele kubernerikandidaadile intervjuutaotlused. Kuberneri ajutisele kohusetäitjale Aleksandr Beglovile, Nadežda Tihhonovale parteist Õiglane Venemaa – ta on muide selle erakonna juhi ja poliitilise raskekaallase Sergei Mironovi sugulane – ja Kodanike Platvormi esindajale Mihhail Amossovile. Muide, veerand sajandit erakonnas Jabloko on talle andnud suure poliitilise kogemuse.

Intervjuutaotluse saatmine kuberneri ajutisele kohusetäitjale Aleksandr Beglovile osutus tõeliseks katsumuseks. Vestlust tema pressisekretäridega telefoni teel või e-kirja vahetusel kokku leppida ei saa. Vaja oli vormistada taotlus Ekspress Meedia firmablanketil, lisada sellele venekeelse Delfi peatoimetaja Andrei Šumakovi allkiri, paber skannida ja saata see pressiteenistusele. Pressiteenistusest selgitati telefoni teel, et tavalisi e-kirju ei pea nad ametlikeks taotlusteks. Selle ajalehenumbri trükkimineku ajaks ei olnud pressiteenistuselt vastust veel tulnud.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega