Tüüringi liidumaa valimistel tabas Kristlikke Demokraate (CDU) mitu halba üllatust järjest: nad kaotasid poole oma senistest toetajatest ning jäid pingereas vasakpoolsete ja parempopulistide järel kolmandale kohale.

Kehv tulemus muudab liidumaa valitsemise tõeliseks peavaluks ning esimeses šokis ja Berliinist saabunud närviliste signaalide järel ei välistanud CDU Tüüringi juht Mike Mohring koostöö tegemist isegi vasakpoolsetega. Tema asemik aga teatas, et parlamendimatemaatika järgi piisaks võimuliidu loomiseks ka parempopulistlikust parteist Alternatiiv Saksamaale (AfD) ja liberaalidest (FDP).

Mõlemad perspektiivid panid konservatiive üle kogu riigi plahvatama. „Kui me lähme koalitsiooni koos vasakpoolsete või AfD-ga, siis pole meid enam tarvis,” teatas Saksa põllumajandusminister Julia Klöckner. Baden-Württembergi liidumaa CDU juht Thomas Strobl aga ütles, et kui ta mõtleb võimalikule koostööle vasakpoolsete ja CDU vahel, häirib teda selle juures kõik. „Väga ärritav,” võttis asja samamoodi kokku isegi Mike Mohringi asetäitja Mario Voigt.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega