Mõjukas helilooja on ka Iannis Xenakis, 20. sajandi üks suurimaid ja põnevamaid muusika moderniseerijaid ning lisaks veel edukas arhitekt. Xenakis on töötanud tegevarhitektina sajandi mõjukaima Le Corbusier’ arhitektuuribüroos, olles seal mitmete Le Corbusier’ projektide kaasautor. Xenakise kavandatud oli 1958. aasta EXPO maailmanäituse Philipsi paviljon, millest ta kirjutas hiljem ka helilooja hiljem kirjutas muusikalise versiooni. „Kõrvaringis“ saab kuulata Xenakise teost „Voile“, mida sarnaselt teiste selle kontserdi lugudele kuuleb Eesti kontserdisaalides harva kui üldse.

9. novembri kontserdil „Kõrvaring“ on Glassi ja Xenakise kõrval kavas Igor Stravinski, keda filmiloojad samuti sageli oma soundtrack’idele valivad, ning maailmas kõige rohkem esitatavad Läti tänapäevased heliloojad Pēteris Vasks ja Artūrs Maskats.

9. novembri kontserdil „Kõrvaring“ on Glassi ja Xenakise kõrval kavas Igor Stravinski, keda filmiloojad samuti sageli oma soundtrack’idele valivad, ning maailmas kõige rohkem esitatavad Läti kaasaegaed heliloojad Pēteris Vasks ja Artūrs Maskats.

Kontsert toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues teatri- ja kontserdimajas, mis avati oktoobri alguses ning on hetkel Eestis akustilise muusika kuulamiseks üks parimaid Euroopa tasemel kontserdisaale.

„Kõrvaringi“ kavas olevaid teoseid esitab Tallinna Kammerorkester ning dirigendi ja solistina Hugo Ticciati, kes on Rootsi kaasaegse muusika festivali „O/MODƏRNT“ ja samanimelise ansambli eestvedaja. Ticciati ja orkestriga jagab lava tšellovirtuoos Julian Arp, kes on Vene legendaarse tšellisti Boris Pergamenštšikovi üks viimaseid õpilasi.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.