Etenduse žanrimääratlus traagiline gospel viitab ühelt poolt kurbmängule ja teiselt poolt koorilaulule. Etenduses osalebki noorte segakoor Vox Populi, mille nimi on etenduse jaoks tähenduslik, vox populi on eesti keeles rahva hääl. Meie Vikipeedia ütleb, et see on lühend pikemast fraasist vox populi vox dei, mis tähendab sõnasõnalt, et rahva hääl on jumala hääl ning et „rahva hääl on ülim seadus, st tuleb kuulata seda, mida mingis asjas arvab enamik rahvast, inimestest“.

Gospelmuusika on spirituaali alaliik, milles lauldakse muredest ja pettumustest ning lootusest ja usust Jumalasse. Etenduse tutvustuses öeldaksegi, et „kõlavad Eesti tipphetked ja kaotused, ilmajäämised ja üürikesed õnnehetked, igatsused ja kurbus. Veerpalu! Pronksiöö! Lennuliiklus! Teine eestlane! Lennart Meri! Voitkad! Kui tore on elada oma riigis! Eestlasi on maailmas nagu tilk kust merre! Eesti sa elad veel!“

Tõepoolest, see vastab täielikult gospeli määratlusele. Huvitav ainult, kas kogudus, st publik vastab rahva häält väljendavale koorile hõigetega „Halleluuja!“ ja „Aamen!“ nagu ühe õige gospeli puhul kohane. Koor Vox Populi ja religioosne gospel annavad kenasti kokku Delfi ja üldse igasuguse kommentaariumi mõtte – „rahva hääl on jumala hääl“.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega