Naljahambad on Eestit võrrelnud klubiga, kus kõik tunnevad kõiki, ent kus kõigil on oma arvamus ja arusaam. Ametist lahkuma sunnitud maaeluministri ja kantsleri enam kui kuu aega ajakirjanduses pulkadeks lahti võetud lood võivad jätta erakordse mulje, kuid tegelikult on Eesti poliitilisel lahinguväljal ametnike ja ministrite sarved varemgi valusasti kokku põrganud.

EKRE juht süüdistab ajakirjandust ja opositsiooni poole valimises ja ministrite hasartses kiusamises, unustades, et peaaegu 20 aastat tagasi olid pikka aega Eesti uudiste peategelasteks kaks ministrit, kelle populaarsus pöördus olematuks ja kellest üks tunnistas, et ta ei suuda hommikul lehti lugeda ega raadiouudiseid kuulata. Mitte kunagi pole ajakirjandus sellise jõuga andnud valitsuse liikmete pihta turmtuld kui millenniumi eel Mihkel Pärnoja ja Toivo Jürgensoni pihta.

Kakskümmend aastat tagasi levitasid poliitikud ja ärimehed hoogsalt väidet, et riik on halb peremees. Mart Laari teine valitsus otsis aktiivselt ostjat Eesti Energiale ja Eesti Raudteele ning neid protsesse suunasid erastamise eest vastutav majandusminister Mihkel Pärnoja ja taristu eest vastutav teedeminister Toivo Jürgenson.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega