KONTROLL

Uurime 2010. aasta Venemaa rahvaloenduse ning Eesti rahvastikuregistri andmeid Eesti kodanike arvukuse kohta Petserimaal.

2010. aasta Venemaa rahvaloenduse andmetel elab Pihkva oblastis (mille väike osa on Petserimaa) Eesti kodanikke 68. Lisaks on 785 inimest öelnud, et neil on topeltkodakondsus, kuid ei ole täpselt välja toonud, milline.

Eesti rahvastikuregistri andmetel elab Petserimaal Eesti kodanikke 3430, kuid Postimeest konsulteerinud eksperdi sõnul võib see arv olla kuni 5000, tulenevalt inimestest, kes on oma elukohaks registreerinud Eesti riigi, mõne muu Venemaa oblasti, kui Pihkva või kes ei ole oma elukohta kusagil registreerinud.

Vene ning Eesti andmete erinevus tuleneb suure tõenäosusega Venemaa seadusest, mis keelab elanikel omada topeltkodakondsust. Selle seaduse tõttu jätavad sealsed elanikud Vene riigile tihti enda topeltkodakondsusest teatamata.

OTSUS


PROJEKTIST

Hea lugeja! Kui ka sinule jääb silma mõni valekahtlusega väide, saada see julgelt aadressile faktikontroll@delfi.ee.

Eesti Päevaleht, Delfi ja Eesti Väitlusselts käivitasid 2017. aasta septembri alguses Faktikontrolli projekti, mille käigus jälgitakse, kuidas poliitikud faktidega ringi käivad. Väitlusseltsi juures tegutsevad faktikontrolörid jälgivad igapäevaselt poliitikute ja teiste arvamusliidrite meedias väljaöeldavat ning kontrollivad erinevaid esmapilgul kahtlust äratavaid või küsimusi tekitavaid väiteid. Kontrolli tulemused ilmuvad EPL/Delfi Arvamusveebis ning seal antakse poliitikute väidetele hinne kuuepunktiskaalal: naeruväärne, vale, pigem vale, nii ja naa, pigem tõsi ja tõsi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid