Hongkongi politsei kasutas nädalavahetusel rahva laialiajamiseks taas pisar- ja pipragaasi ning veekahureid. Tuhanded protestijad tõi tänavale Pekingi keskvõimude teade, et piirkonnas hakkavad kehtima samasugused julgeolekuseadused nagu mandri-Hiinas. Politsei teatel vahistati vähemalt 120 inimest, neist enamik illegaalse kogunemise süüdistusega.
Pekingi kava järgi hakkaksid Hongkongis kehtima seadused, mis muudavad karistatavaks õõnestustegevuse, separatismi, „välismaise sekkumisega seotud teod” ja keskvalitsuse vastase terroritegevuse. Mandri-Hiinas on neid süüdistusi varem kasutatud dissidentide vastu ning poliitilises võimuvõitluses. Uue korra järgi saaks Hongkongis tegutsema hakata ka keskvõimudele alluvad julgeolekuagentuurid.

Erinevalt varasemast skandeerisid meeleavaldajad seekord hüüdlauseid nagu „Hongkongi iseseisvus on ainus lahendus”, „Kaitse vabadust, toeta Hongkongi” ja „Hongkongi taassünd, tänapäeva revolutsioon.” Kõlas protestilaul „Elagu Hongkong,” millest on saanud liikumise mitteametlik hümn.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega