Päeva jooksul toimusid performance’id ja muusikalised etteasted, lõbusad töötoad ja meeleolukad kohtumised kunstnikega.

Oma tegemisi tutvustasid Eesti kunstiorganisatsioonid ning galeriid. Pealinnast oli oma tavapärastest ruumidest välja tulnud näiteks Galerii Positiiv, kes osales kunstipäeval Kristel Schwede lähivõtetega äärelinna puitasumite majade fassaadidest; OKAPI Galerii, kes esitles fotosid Maarja Mäemetsa ja Rait Lõhmuse veealusest klaasikunstist; Bach Art Gallery, kes näitas Aino Bachi tundeküllaseid portreid, Kaija Kesa looduseteemalist graafikat ja Helen Tago linnakeskkonnast inspireeritud kolmemõõtmelisi tõmmiseid ning taaskasutuse põhimõttel sündinud kollaaže.

Sarnaselt varasematele aastatele olid kunstipäeval esindatud kunstiorganisatsioonid kaugemaltki. Näiteks Tartu Kunstimaja esindas Albert Gulki, kelle töid iseloomustab eriti isikupärane joonistuslaad, mille juures ei kasuta autor modelli ega foto abi ja toetub üksnes oma visuaalse mälu kujunditele; Viljandi Linnagalerii tõi biennaalile kohaliku kunstikooli noore ja toore keele; Vana-Võromaa kultuurikoda esitles Kadri Toome graafilisi linnaruumiskelette ning Evelyn Grzinichi joonistusi ja eksperimente keskkonna, liikumise ja looduse teemadel.

Kunstipäeval toimusid omanäolised muusikalised etteasted, näiteks Tallinna duo Vera Vice’ilt, kelle looming on segu unenäolisest popist, poeetilistest ambient-helidest ja hüpnootilistest vokaalikordustest, ning Fremen’ilt, Poolast pärit ja Tallinnas tegutsevalt produtsendilt, heliloojalt ja esinejalt, kes loob tänapäevaseid muusikalisi riitusi andmaks vastulöök ühiskonna enesehävituslikule olemusele. Kunstnik Tarrvi Laamann astus KuKu Klubi terrassil üles aga performance’iga, mille käigus kattis lõuendi Jamaica elust ja loodusest inspireeritud värvide ja kontrastidega kohaliku rahvamuusika ehk reggae saatel.

Ühise väljapanekuga astusid üles kunstnikud Mall Paris, Tuuli Puhvel, Eero Ijavoinen, Kerstin Rei ja Kristjan Kalde. Galeriisid ja organisatsioone esindasid A-Art Gallery, Art & Tonic, Staapli 3 Art Gallery, Bach Art Gallery, Galerii Positiiv, Metropol galerii, Sveta, Tartu Kunstimaja, OKAPI Galerii, Viljandi Linnagalerii ja Kunstikool, Rüki galerii, Solaris galerii, Eesti Vabagraafikute Ühendus, Galerii 3,14, Vana-Võromaa Kultuurikoda, Kogo Gallery ning Tallinn Art Space.

Samal ajal on endiselt avatud Edward von Lõnguse näitus “Viimsepäeva katedraal” Ülemiste City’s, “Kunstniku kriisikeskus” ARS Kunstilinnaku projektiruumis, maalikunsti väljapanek Solarise galeriis, Kärt Hammeri ja Patrick Soome projekt “uppumine” ArtDepoos, Raul Meele näitus “Tõde ja õigus: vanad” Telliskivi Loomelinnaku Väligaleriis.

Biennaali kava saab uurida lähemalt veebis tallinnabiennaal.ee, lisaks leiab programmi paberkujul Solarise keskuse infopunktist.

Tallinna Biennaal toimub tänavu 2.-30. juulini. Pea kuu aega vältava programmi raames toimub mitmeid erakordseid kunstisündmusi, näitusetuure ja performance’id, traditsiooniks muutunud kunstinädala sündmused leiavad aset biennaali avanädalal.