Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus tunnustab noorte kunstnike toetamist: „Juba 2011. aastast on LC Tallinn Hansa noore kunstniku stipendiumi nimel raha kogunud. Asutamisest saadik on missioonitundeline ja kunsti armastav klubi oma suure südamega liikmeskonnaga toetanud noori andekaid inimesi nende loomingulise tee algul.“ Kruus hindab ka laureaat Johannes Luige panust Eesti kunstiväljal: „2500 euro suurune Adamson-Ericu stipendium on Eesti Kunstiakadeemia magistriõpingutel olevale laureaadile kindlasti suureks abiks. Kuna noormees on tegev nii skulptuuri, installatsiooni kui ka laiemalt nüüdiskunsti väljal, on tal oma ideede realiseerimiseks vaja rohkelt materiaalseid ressursse. Kindlasti saab ta nüüd kergema südamega minna vastu järgnevatele loomingulistele ülesannetele, uutele projektidele ning kogu õppeaastale“.

LC Tallinn Hansa president Lille Uibo lisab: „Laureaat Johannes Luik peegeldab skulptori ja installatsioonikunstnikuna inimeste erinevaid emotsioone ja muljeid, mis tulenevad subjektiivsetest kogemustest ja suhestumistest ruumi, aja, subjekti ja objektiga. Tegu on aktiivse kunstnikuga: huvitatuna avaliku ruumi mõtestamisest läbi kunstiliste sekkumiste loob ta enda projekte, osaleb mitme kunstnike rühmaga ühisloomes, õpib ise, õpetab teisi ja märkab kolleegilegi abi pakkuda. Stipendiumiga toetame nõnda elukeskkonna muutumist emotsionaalselt värvikamaks ja rikkamaks. Soovime Johannes Luigele julgeid projekte inimlikkuse erinevate tahkude välja toomiseks erinevates suhetes.“

Klubi president usub, et eri kunstivaldkondade taustaga kandideerijate tugevad portfooliod ja rohke osalejate arv kinnitavad, et Lions Club Tallinna väljaantava stipendiumi vastu on noortel Eesti kunstnikel suur huvi. „Stipendiumi üks eesmärkidest on väärtustada mitmekülgsust ja isikupära Eesti kunstis, hinnates just noorte annet,“ kommenteerib Uibo.

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud kunstnikud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017), Darja Popolitova (2018) ja Ruudu Ulas (2019).