Rahandusminister Martin Helme ja tema palgatud lobist Louis Freeh soovivad hüvitada Eestile mainekahju rahapesu eest, mida nende enda väitel tegelikult eriti ei toimunudki. Kuidas muud moodi aru saada nende paanilisest püüdlusest pisendada Kremli sidemeid rahapesuga?

Teen lahti mõned enda käsutuses olevad Exceli failid ja vaatan, kuidas kümme miljardit dollarit Vene oligarhide raha liigub lõviosas Danske Banki Eesti haru kaudu.

Ja siis loen Postimehest rahandusministeeriumi kommentaari: „Uurimised ja kohtuasjad, milleks me Eesti riigile Ameerika Ühendriikides partneri kaasasime, puudutavad Põhjamaade panku, mitte Venemaa riiki või Venemaa ettevõtteid.”

Põhjamaa pankade ja Kremli vahele selline jäme joon tõmmata on absurdne. Või ongi Eesti ametlik seisukoht, et Venemaa ettevõtted pole 100% Danske Banki või Swedbanki menetluses näiteks eelkuritegusid toime pannud? Kelle raha see siis oli? Kas raha pesi end Põhjamaade pankades ise?

Vladimir Putin ja tema sõbrad (kes aeg-ajalt Freeh’le nii muuseas Moskvast rahapesu asjus korraldusi jagavad) kiidavad selle mõttekäigu kindlasti heaks.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega