Piret Karro tekstid on otsekohesed ja annavad edasi Ida-Euroopa realismi. Ta kirjutab rõhukas-reljeefses vabavärsis intiimsusest ja vägivallast ning keha ja ruumi suhetest, sh trajektooril Tallinn – Berliin – Budapest.

Laura Põld kõneleb metall-ehitiste, põletamata saviplaatide, pliiatsijoonistuste ja keraamiliste maalide kaudu ettevaatlikult millestki, mida võib seostada rituaalsete ruumiloomepraktikatega ja sunniga mingil moel süstematiseerida ümbritsevat kaost, jälgides lihtsaid objekte enda ümber.

Autorid kutsuvad ruumis aega veetma, Piret Karro märkmikke sirvima ja Laura Põllu installatsiooni sisenema.

Piret Karro on luuletaja, semiootik ja ajakirjanik, kes on oma tekstides liikunud soo- ja seksuaalsuse teemadelt prekaarsete elutingimuste mõtestamiseni. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis semiootikat ning Budapestis Kesk-Euroopa Ülikoolis soouuringuid. 2015–2018 töötas Müürilehes kultuuri- ja keskkonnatoimetajana. Avaldanud kriitikat, luulet ja proosatekste erinevates kultuuriväljaannetes nii Eestis kui välismaal.

Laura Põld on kunstnik, kelle viimase aja looming tegeleb looduse ja keskkonnaga. Tema meelismeediumiks ja ka uurimisaineseks on savi ja pinnas ning materjali loomuomane käitumine. Põld on õppinud Eesti Kunstiakadeemias keraamikat, Tartu Ülikoolis maali ja Linzi Kunsti- ja Disainiülikoolis plastilisi kontseptsioone ja keraamikat.

Näituse graafiline disain: Helmi Arrak

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid