Hiljuti saime teada, et suurem osa riigi võetud laenurahast seisab jõude ja valitsusel puuduvat idee, mida sellega teha. Valitsuse poolt kommenteeris asja majandus- ja taristuminister Taavi Aas. Ta rääkis, et laenuraha kasutamine investeeringuteks on tegelikult plaanis järgmisel aastal. Laenuraha polevat kasutusele võetud sellepärast, et valitsus jättis tegemata sellel aastal teise lisaeelarve. Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk lisas, et laenu ei võetudki selleks, et seda kulutama hakata.

Asja täpsemalt uurides selgub, et avalikkust on eksitatud. Rahandusministeeriumi majandusprognoosi andmetel on tänavu märtsist kuni augustini riik laenu kasutusele võtnud 2,86 miljardit eurot. Riigieelarve rahavoogude prognoos näitab, et see raha kulub juba tänavu ka ära. Majandusprognoosis on andmed selle kohta, et keskvalitsuse võlg kasvab tänavu nominaalselt 2,55 miljardi euro võrra.

Koroonakriisi leevendusmeetmeteks ja lisaeelarvega seotud kuludeks läheb sellest aga vaid väiksem osa, 810 miljonit eurot. 

Mis saab ülejäänud rahast?