Koroonaviirus on olnud meiega juba üle poole aasta. Kevadel pakkus mulle huvi kõik, mis seda viirust puudutab. Jälgisin huviga nii Eesti kui ka välismaa haigestunute, hospitaliseeritute ja surnute arvu. Kuid siis hakkas koroonaviirus mul üle viskama. Suveks oli huvi tema vastu praktiliselt kadunud. Jutud teisest lainest mõjusid tüütult, täiesti kõrini oli juba esimesestki.

Pruukis mul sõita komandeeringusse Armeeniasse ja Mägi-Karabahhi ning ise nakkus saada, kui huvi viiruse vastu tärkas uue hooga. Terviseametist anti soovitusi, mis ravimeid sisse juua, kuid hoiatati kohe, et kuna koroona enda vastu seni ravi pole, saab ravida ainult sümptomeid. See tähendab, et kui on palavik, võib võtta palavikualandajaid, kui köha, siis köharohtu jne. Küllap on haiglates oma raviprotokollid, kuid neid ma ei tea.

See-eest Venemaa tervishoiuministeerium avaldas oma kodulehel suure 75 slaidist koosneva ettekande, kus on haiguse staadiumi järgi kirjas kõikvõimalikud COVID-i ravimise variandid. Peale selle tuli Venemaal septembris müügile ka koroonaravim – Favipiravir.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega