Põhjapoolses Tigray regioonis pealetungi alustanud Etioopia armeed ootab seal vihane vastupanu ja pikaajaline kurnamissõda, hoiatab värskelt lekkinud ÜRO sisedokument. Pealinna Addis Abeba ametnikud väidavad järjekindlalt, et mitu olulist linna olevat juba kontrolli alla võetud, kuid tegelikult ei tule valitsusvägesid abistavad paramilitaarsed üksused territooriumi hoidmisega toime. Samal ajal liiguvad raskesti relvastatud regulaarväelased Tigray poole, üritades kiiresti jõuda regiooni pealinna Mekeleni.

Dokumentidest nähtub, et keerukas ja kiiresti muutuv konflikt puudutab suuremat osa Tigrayst. Tõsisemad kokkupõrked käivad regiooni lääneosas, kus valitsusväed üritavad tungida strateegilise Humera linnani, ja edelaosas, kust kulgeb Mekelesse viiv maantee. Teateid tõsistest lahingutest on tulnud ka Alamata linna lähistelt, mis jääb keskvalitsusele lojaalsest Amhara provintsist vaid mõne kilomeetri kaugusele.

Etioopia lahingulennukid korraldavad piirkonnas õhulööke. Tigray võitlejad on tulistanud rakettidega Amhara regiooni ja ka naaberriiki Eritread, mis toetab TPLF-i vastast pealetungi. Teatatud on ka vähemalt ühest massivõrvast, mille sooritasid väidetavalt Tigray võitlejad keskvalitsust toetavate elanike kallal. Sõltumatut kinnitust selle kohta ei ole.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega