Muu hulgas on üle koormatud ka haiglate surnukuurid. Oktoobris jõudsid sotsiaalmeediasse kahes eri regioonis filmitud videod, kus näeb laibakottidega täidetud koridore. Nii Kemerovo oblasti kui ka Altai võimud kinnitasid, et videod on ehtsad. Ametnike sõnul pole ülekoormatus tingitud aga niivõrd suuremast suremusest, vaid sellest, et kadunukeste lähedased peavad karantiininõudeid järgima. Kemerovo oblastivalitsuse sõnul on puudus ka patoloogiaspetsialistidest.

Riikliku pandeemiakeskuse teatel on Venemaal pandeemia käigus surnud üle 37 000 inimese, sõltumatud vaatlejad peavad seda aga oluliselt pisendatuks. Ka Vene statistikaameti hinnangul suri ainuüksi aprillist oktoobrini COVID-19 kätte 55 600 inimest. Sama statistikat analüüsinud portaal Mediazona aga leidis, et võrreldes viimase viie aasta keskmisega suri nende kuude jooksul 120 000 inimest rohkem.

Novosibirski kiirabijuht Irina Bolšakova tunnistas hiljuti, et kiirabi kohalejõudmine võib linnas võtta kuni kaks päeva. Üheks põhjuseks on arstide haigestumine.
Ehkki välismaal kaheldakse Vene vaktsiini Sputnik-V tõhususes, ootavad Vene regioonide arstid seda pikisilmi. Oktoobri alguseks olid 2,7 miljoni elanikuga Novosibirski oblasti haiglad saanud kätte 42 vaktsiinidoosi. Võimude kinnitusel kasvab see arv aasta lõpuks 2400-ni.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega