Emmanuel Macroni avalike suhete meeskond on harjumatus olukorras: peale islamiriikide on Prantsusmaa presidendi väidetavast moslemivaenust kirjutama hakanud ka suured ingliskeelsed väljaanded. „Macroni tsentristlik ja tolerantne fassaad mureneb,” kirjutab Washington Posti arvamuskülg. „Macroni sõda islamismi vastu ainult lõhestab ühiskonda,” arvab Financial Times. Novembris helistas pahane Prantsuse president isiklikult New York Timesi toimetusse ja kaebas, et ingliskeelne meedia aitab terrorismi legitimeerida.

Macroni ja moslemite vastasseisule on tänavu sügisel hoogu andnud mitu faktorit, mis on sageli seotud satiiriajakirja Charlie Hebdo Muhamedi-karikatuuride ja neist ajendatud terrorirünnakutega.

Valitsus on viimastel kuudel karmistanud islamistlike ühenduste ja mošeede järelevalvet. Ette valmistatakse uut seadust, mis on Macroni sõnutsi suunatud islamistliku separatismi vastu ja peab aitama „Prantsusmaa islamit” välisriikide mõjudest vabastada. Kõige suuremat rahulolematust tekitab „separatismivastase” eelnõu punkt, mis puudutab koolikohustuse täitmist. Nimelt langetati Prantsusmaal koolikohustuse algus mullu kolmele eluaastale, nüüd tahetakse selle nõude täitmist karmistada.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega