Senati vabariiklaste juht Mitch McConnell nimetas sündmust ebaõnnestunud mässukatseks ja paljud tema kolleegid ütlesid Trumpist avalikult lahti. Mitu rahvaesindajat, kes olid lubanud presidenti valimistulemuste vaidlustamise hääletusel toetada, jätsid selle nüüd tegemata. Tähelepanuväärselt olid nende seas ka Georgias lüüa saanud Kelly Loeffler ja senine Trumpi toetaja Lindsey Graham. „Võib-olla kirjutan alla oma poliitilisele surmaotsusele, aga olgu siis pealegi,” kommenteeris esindajatekoja vabariiklane Chip Roy Trumpi leeri vastu hääletamist. Öisel istungil luges Pence osariikide valimistulemused ette ja Bideni võit jõustus lõplikult.

Esindajatekojas hääletas Arizona tulemuste vaidlustamise poolt siiski 121 vabariiklast ehk üle poole fraktsioonist. Fraktsiooni juht Kevin McCarthy mõistis vägivalla hukka, kuid hoidus presidenti süüdistamast. Osa fraktsiooni liikmeid levitas teooriat, et kongressi ründamise olevat korraldanud hoopis maskeeritud vasakpoolsed. Senatis jäi Trumpile ustavaks kuus liiget eesotsas Ted Cruzi ja Josh Hawleyga.

Vähemalt kuus Valge Maja ametnikku lahkus eilseks ametist, tagasiastumist kaalus meedia teatel ka riiklik julgeolekunõunik Robert O’Brien. Kuna Trump ei näidanud sündmuste rahustamise vastu huvi, võttis juhirolli asepresident Pence, kes andis kongressi palvel Pentagonile heakskiidu 1100 rahvuskaartlase tänavale toomiseks. Linnas kehtestati komandanditund ja sündmused hakkasid rahunema. Rahvaesindusi rünnati ka Georgia, Kansase ja Utah’ osariigi pealinnades, kus kõigis on samuti võimul vabariiklased.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega