Möödunud laupäeval tunnistas kohus opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi süüdi suure isamaasõja veterani Ignat Artjomenko solvamises ja määras talle 850 000 rubla ehk umbes 9000 euro suuruse trahvi.

Asi sai alguse enne rahvahääletust põhiseadusemuudatuste üle, mis muu hulgas lubasid Vladimir Putinil kandideerida veel kaks korda presidendiks ja jääda ametisse 2036. aastani. Vene telekanalitel näidati üleskutseid parandusi toetada. Nende seas, kes põhiseaduse muutmist toetasid, oli ka 94-aastane sõjaveteran Ignat Artjomenko.

Pärast reklaamvideo eetrisse jõudmist salvestas Navalnõi videopöördumise ja laadis selle üles YouTube’i oma kanalisse. Ta kritiseeris muudatusettepanekuid ning nimetas agitatsioonivideos osalenuid reeturiteks ja tallalakkujateks. Peale veterani osales reklaamklipis teisigi, näiteks disainer Artemi Lebedev, näitleja Ivan Ohlobõstin ja Russia Today juht Margarita Simonjan. Nemad ilmselt reeturite ja tallalakkujate pärast end laimatuna ei tundnud. Kuid vanakese veterani eest hakkasid tegutsema Venemaa uurimiskomitee ja prokuratuur.