Aga meil on ka midagi matemaatikahuvilistele. Esmaspäeval tulime välja Videoõps keskkonnaga, kus 10 video abil saavad näpunäiteid põhikooli matemaatikaeksamiks valmistujad. Samas on põnev lapsevanematelgi end proovile panna, kas valemid ja nipid meeles. Vaadake videoid SIIT.

Jüri Mõis: tavaliselt on nii, et kui peaminister on tark, siis on president vähevõimekas, ja vastupidi


Ettevõtja Jüri Mõisast (64) ei ole tükk aega midagi kuulda olnud. Pärast viimastel kohalikel valimistel osalemist ja lüüasaamist pahandas ta üksjagu, aga siis jäi vaikseks. Tunnistage üles, te olete temast puudust tundnud! Mis ta teeb ja kuidas tal läheb? Kohe saate teada. Üks on ette kindel: Mõisa seisukohad ei pruugi paljudele meeldida, aga ükskõikseks ei jäta need mitte kedagi.

Mees, kes näeb Eestis koroonaviiruse levikut ette: tuli tõdeda, et nüüd on täitsa pekkis


Mõne nädala pärast oskab professor Tanel Tenson öelda, kui ulatuslikult levivad koroonaviiruse ohtlikud Briti või Lõuna-Aafrika tüved Eestis.

Tartu koolipoisid tellisid narkootikume suvaliste inimeste postkastidesse


Bitcoin'i-automaat, tumeveeb, varjunimed ja kinnisvarakuulutustest otsitud aadressid. Tartu teismelised lõid üllatavalt peene narkoäri.

KAART | Kus elavad Eesti kõige rahulolevamad inimesed? Valdade arvestuses on üks kindel liider


Põhjalik uuring kirjeldab Eestit kui hea elukeskkonnaga riiki, kuid piirkonniti on Eesti nagu lapitekk, mille ühe nurga all mõnuletakse ja teises nurgas on tekk karedam kui liivapaber.

FBI most-wanted-nimekirja kuuluv Putini Kokk pani Eestis propagandakatla podisema


Kurikuulsa Wagneri palgaarmee boss ja äsja 250 000-dollarise pearahaga FBI most-wanted-nimekirja lisatud kurikuulus Vene oligarh Jevgeni Prigožin alustas infooperatsiooni Balti riikides.

Suurärimeeste tüli. Pankrotis Margus Reinsalu äripartner tõmbas võlakeerisesse ka ta naise


Kaua vaikinud ärimees Margus Reinsalu tülitseb juba aastaid kunagise äripartneri Jaak Roosipuuga: „Siin käib 90ndate värk!"

Ajateenija põgenes Kaug-Idast koju Eestisse. Võeti kinni, viidi tagasi. Põgenes uuesti


Kaitseväe staabiohvitser Tanel Kapper räägib, kuidas ta 30 aastat tagasi Nõukogude armee ajateenijana Siberist 7000 kilomeetri kauguselt kaks korda Eestisse põgenes.

Liina Randpere: mul aitas eluga edasi minna see, kui sain teada, et minu muret kogevad paljud emad, aga sellest lihtsalt ei räägita


"Soovitan isegi väga intiimse mure korral sõpradega sellest rääkida. Võid leida pääste­rõnga, mida oodatagi ei osanud. Mulle kinnitasid pooled naised, kellele oma mure usaldasin, et see on ka nendega juhtunud. Olin väga üllatunud."

Kärgpere rajas Läänemaale isemajandava talu. Innustust tuli nii Lõuna-Eestist kui Balilt


Ehkki Läänemaa lagedal maal on keeruline end ära peita, on Lihula külje all asuv Põldotsa talu nagu peidus pärl, mida kohe üles ei leia. Siin toimetab suur ja sõbralik pere, kus igaühel on oma roll, kuid eesmärk kõigil ühine - et talu end kunagi ise ära majandaks.

AIAKOOL | Üksikasjalik õpetus ja skeem, kuidas luua ideaalne lillepeenar


Uhkelt kujundatud aedu imetledes ei teata, et need on rajatud etapikaupa, sest tulemus ei tule üleöö. Iga tulevane uhke aed algab esimesest rajatud peenrast, kirjutab aiakujundaja Maria Palusalu.