Sotside enamus parlamendis üritas nüüd kähku teha nii vajalikku kui ka tegemata olnut – kirjutati kiirelt kokku eelarve, tõsteti pensioniiga, kuulutati vene keel teiseks riigikeeleks, tühistati rendileping USAga uue saatkonna ehitamiseks ja piirangud Venemaa telekanalite tööle. Seda kõike forsseeritult, menetlusnorme rikkudes.
15. novembril valiti Moldova presidendiks Euroopa-meelse koalitsiooni juht Maia Sandu, kes astus ametisse 24. detsembril. Tema valimine sünnitas kaksikvõimu.
Veebruaris 2019 valitud parlamendis on ülekaal presidendivalimised kaotanud Igor Dodoni juhitud sotsialistidel ja nende liitlastel (58 kohta 101st).
Saab öelda, et tegu on ootuspärase tulemusega. Tulenevalt Moldova asumisest geopoliitiliselt ülitundlikus kohas (pluss Vene väeosa kohalolek), olid Ida ja Lääs juba üritanud pooli koostööle panna. Juulis-novembris 2019 oli ametis Euroopa- ja Venemaa-meelsete sotside ühisvalitsus, mida juhtis Maia Sandu.
USA, Venemaa ja Euroopa Liidu suursaadikud Moldovas olid siis iganädased külalised võimukoridorides. Novembris 2019 läks aga valitsus sotside kätte. See, mis aga hakkas toimuma pärast Sandu võitu presidendivalimistel, on siiski midagi enneolematut.