Kaht mõrvapaika lahutab tuhandeid kilomeetreid ja erinev on nii laskjate eeldatav motiiv kui ka etniline taust. Ent sarnasusi on tublisti rohkem. Mõlemal juhul oli mõrvar 21-aastane keskklassi perest pärit noormees, kellel oli varem väljapaistvaid psühholoogilisi probleeme. Mõlemad lasid end elusalt vahi alla võtta. Mõlemad ostsid relva veidi enne rünnakut, ilma et sellega kaasnenuks suuremat paberite täitmist, ooteaega ega eksamit.

Esmaspäeval Colorados Boulderi linnas kümme inimest tapnud Ahmad al-Aliwi Alissa on saanud naturalisatsiooni teel USA kodanikuks, pärit Süüriast ja õppinud mõrvapaiga lähedal asuva Arvada linna keskkoolis. Tema Facebooki postituste järgi tundis Alissa end moslemi tausta tõttu tõrjutuna ja avaldas muu hulgas nördimust Austraalias Christchurchis toimunud mošeetulistamiste pärast. Esialgu on talle esitatud süüdistus kümnes mõrvas, mis viitab, et juhtunut ei käsitleta terrorismina, vaid „tavalise” massitulistamisena.

16. märtsil Georgia pealinnas Atlantas ja selle lähedal kaheksa inimest tapnud Robert Aaron Longi puhul peetakse motiiviks seksuaalset painet ja naiste vihkamist.